Přírodní a permakulturní zahrádky jsou časově mnohem méně náročné a poskytují i zdravou sklizeň. Kromě toho se na takovýchto zahrádkách můžeme těšit pohledem na úžasnou přírodní podívanou na kvetoucí květiny a užitkové rostliny. Kromě toho to na takové zahradě užitečnými živočichy doslova ožije. Lákala by Vás taková zahrádka? Jedná se o takzvané
letní zátiší
V takovýchto přírodních eko zahradách se snoubí krása s užitkem. Jsou motivací, abychom zavrhli synteticky vyráběné přípravky, které jsou určené k ochraně rostlin a rychle se naučili takovémuto přírodnímu eko zahradničení. Eko zahrádky mohou snad působit lehce chaoticky, možná až divoce, ale i takovou přírodní a permakulturní zahradu je možné naplánovat stejně, jako tu zahradu okrasnou.
rostlina v hlíně
V eko zahradách se snoubí krása a užitek. Hlavními rostlinami na této zahradě by měly být léčivé bylinky, které by si měly najít cestu do každé přírodní zahrady, jež je založena na ekologických principech. Zcela určitě vás bude bavit i jejich pěstování, jsou to totiž rostliny opravdu nenáročné. Rovněž z ovocných rostlin a zeleniny se budete těšit ze skvěle zdravé sklizně. Rozhodně bude mnohem kvalitnější než ta, která se pěstuje za pomoci umělých hnojiv a postřiků.

Pokud stále ještě nevíte, co do takové eko zahrádky vysadit, inspiraci můžete nalézt v samotné přírodě.
· Na takovéto přírodní zahrádce je možné vytvořit například tak zvaný jedlý les, kdy kousek půdy věnujete ovocnému sadu a zeleninovým záhonům.
· Rozhodně by zde nesměly chybět ani domácí druhy trvalek a kvetoucích keřů.
· Nesmíme zapomenout rovněž na vodní prvky, které zase nalákají množství užitečných zvířecích a hmyzích pomocníků.
listový salát
I když budeme vysazovat pouze obyčejné a nenáročné rostlinky, můžeme s nimi vytvořit na naší zahrádce opravdový ráj na zemi. Navíc bude trvale udržitelný a nebude zatěžovat životní prostředí.