Rubriky
Služby

Co byste o trampolínách měli vědět

O trampolínách je mezi lidmi rozšířeno poměrně mnoho informací, které se zabývají zejména zdravotními benefity, jako je podpora krevního oběhu, imunitního systému a dobré nálady. Některé informace se z Internetu zas tak často nedozvíte:

Skákání je velmi náročné – když pozorujete cvičence na trampolínách, vypadá to jako zdánlivě snadný pohyb, podobně, jako se gymnasta pohybuje na kruzích. Člověk, který nikdy na trampolíně neskákal, se může domnívat, že se na ní může takto pohybovat třeba půl hodiny, ale to je hluboký omyl. Dynamické skákání se podobá atletickému sprintu a již po pěti minutách budete vysílení natolik, že si budete muset dát pauzu. Pokud jste začátečníci, začínejte opravdu pozvolna a pomalu a tréninkové dávky přidávejte se zdravým selským rozumem.

zahradní trampolína

Je to zbraň proti stresumalá trampolína není jen náčiní pro zlepšení fyzické kondice a posílení svalstva, jde o velmi účinný antistresový prostředek. Výhodné je mít trampolínu doma na zahradě, kam máte přístup po celý rok, a máte-li možnost, lze trampolíny menších průměrů kolem 100 cm mít umístěné i v interiéru.

trampolína s ochrannou sítí

Komplexní posilovna – zátěž dolních končetin je tak velká, že ji lze přezdívat komplexní posilovnou. Kromě toho posilujete i partie zádové a břišní a také svaly horních končetin včetně ramen. Na co se však občas zapomíná, jsou chodidla. Při skákání naboso se totiž výrazně formuje podélná i příčná klenba, a tento pohyb je výborný jak pro prevenci, tak i pro léčbu tohoto nepříjemného a nevzhledného defektu.

Endorfiny – o dobré náladě a vlivu na psychiku jsme se již v úvodu článku zmínili. Tu způsobují zejména uvolněné endorfiny do krevního oběhu, které se vyplavují vždy, pokud provozujeme přiměřený pohyb. Pohyb je tedy důležitý nejen pro udržení potřebné fyzické kondice, ale i pro budování a udržení zdravého životního stylu.

Rubriky
Služby

Půjčení aut a minibusů na dovolenou

Autopůjčovny existují na trhu už mnoho let a jejich služby jsou stále často využívány. Zejména když se chystáte na dovolenou, možná pro vás jejich nabídka také bude lákavá. Když se chystáte na cestu a nemáte vlastní auto nebo není v ideálním stavu na dlouhou cestu, může se půjčené vozidlo hodit a ušetřit vám spoustu nepříjemností. Jestli jedete daleko, je potřeba si vybrat půjčovnu, která vám nebude účtovat najeté kilometry, abyste nezaplatili zbytečně vysoké poplatky. Například levná autopůjčovna Praha https://autopujcovna-milan.cz/ vám účtuje jen poplatek na den za půjčení auta nebo minibusu a kilometry nijak omezené nemáte. Primárně se sice zaměřují na cesty po České republice, ale je samozřejmě možnost se domluvit i na cesty do zahraničí.

auto v zimě

Pokud se chystáte na cestu ve více lidech, pak se vám nejspíš vyplatí půjčení minibusu. Získáte tak nejen více míst k sezení, ale také podstatně větší zavazadlový prostor. Půjčení minibusu vyjde ve většině případů levněji než půjčení dvou osobních aut. Také díky tomu platíte jen jednu cenu za palivo, místo dvou. Minibus má menší spotřebu než dvě osobní auta dohromady, takže znovu ušetříte. U minibusů se navíc počítá, že budou využívány na delší cesty, takže jsou na to patřičně vybaveny.

auto

Můžete se těšit na pohodlné sedačky, klimatizaci (ta se hodí zejména pro cesty v létě nebo do zemí s teplejším podnebím) a další výhodou jsou elektrická okna. Řidiči jistě ocení ABS systém, zámek řadicí páky a imobilizér. Počet řidičů při půjčení minibusu na cesty není nijak omezený, takže se můžete bez problému střídat. V ceně máte také přistavení vozidla po Praze zdarma, zelenou kartu a dálniční známku ČR. Samozřejmostí je výborný technický stav vozidla, servis a letní nebo zimní pneumatiky nebo v případě potřeby i zapůjčení sněhových řetězů. Při cestování s dětmi také můžete využít bezplatné zapůjčení dětských autosedaček nebo podsedáků.

Rubriky
Služby

Kolik času trávíte v přírodě

Zkuste sami sobě položit všetečnou otázku: „Kolik času v průběhu týdne trávíte pobytem v přírodě?“ Jak často chodíte do lesa, na louku, mezi kvetoucí rostliny, tedy zkrátka někam, kde je klid, a kde na vás působí přirozené prostředí.

Uvažovali jste někdy nad tím, odstěhovat se z města na venkov a pořídit si tu docela skromný příbytek, buď dřevostavbu chatovou nebo mobilní, anebo menší zděný domek, ovšem s větší parcelou, kde lze pěstovat okrasné i užitkové rostliny? Možná se vám to zdá naivní a příliš dětinské, ale zrovna z dětí bychom si měli brát příklad, protože ty dobře intuitivně vnímají, co nám prospívá, a co ne. Městský hluk, chaos, silný provoz a stresové situace to rozhodně nebudou.

kočka na pergole

Pokud se nad tím zamyslíte více do hloubky, zjistíte, že vlastně toho k životu příliš mnoho nepotřebujeme. Obytné vnitřní prostory mohou být menší a skromnější, http://www.hybrid.cz/mars-base-camp-lidska-mise-na-orbitu-marsu zato bychom však neměli šetřit na venkovním prostředí. Naše zahrada by měla být prostorná a zároveň útulná, atraktivní na pohled i praktická, co se týče zemědělských plodin. Není nad to vypěstovat si tu vlastní hlávkový salát, ředkvičky, rajčata, okurky, červenou řepu a mrkev.

dřevěná pergola

Součástí zahrady by se mohl stát i vhodný přístřešek. Cokoli částečně nebo zcela zastřešeného, jako jsou dřevěné pergoly, altán, garážové stání pro auto anebo zastřešená terasa. Pod pergolou a v altánu máte možnost nejen posedět s přáteli u kávy, ale můžete tu i servírovat oběd, rozložit papírovou mapu a naplánovat výlet, zahrát si tu s dětmi pexeso anebo sem vzít počítač s připojením k Internetu a objednat si odtud nějaké zboží.

Co dokáže ionizovaný vzduch – nezapomínejte také na to, že zahrada je prostředí, kde na nás působí záporné ionty, které regenerují a omlazují buňky a cítíme se pak svěží a plni energie. Rozhodně mnohem lépe, než v kanceláři s vydýchaným vzduchem, zapnutou kopírkou a elektrosmogem z počítačů ode všech dvaceti kolegů na jednom pracovišti.

Rubriky
Služby

Profesionál má znalosti

Málokdo si uvědomuje, že koupí bytu v panelovém http://www.modernipanelak.cz/panelovy-byt/bezpecnostni-prvky/legislativni-podminky-pro-pouziti-kameroveho-systemu-v-panelovem-dome domě si nekupujeme jen byt, ale pokud to není byt městský nebo družstevní, tak se stáváme členem společenství vlastníků bytových jednotek. Je to dané zákonem a vyplývají vám z toho nejen práva, ale i povinnosti. A aby vše v domě probíhalo, jak má, musí mít každé společenství svůj výbor a svého předsedu. Nechat se zvolit předsedou na shromáždění vlastníků, které musí proběhnout každý rok, to znamená vzít na sebe odpovědnost, kterou so mnohdy dotyčný ani neuvědomuje. Při každém rozhodování o opravě v domě, o rozúčtování nákladů na teplo, vodu, o úklid domu, účetní uzávěrky, a co teprve, když se v domě objeví neplatič, to pak musí předseda podávat návrhy na exekuce k soudu a u soudu zastupovat celé společenství.

dům

Nehledě na to, že má přístup k účtu společenství a sousedi mohou být v tomto směru někdy opravdu nepříjemní. Měli jste každoroční schůzi společenství a nebyli jste schopni se dohodnout, kdo bude členem výboru a předsedou, protože tuto funkci nikdo nechtěl? Jenže jste povinni předsedu a výbor mít, takže má vaše situace řešení? Samozřejmě že má! Problém vašeho domu vyřeší externí předseda SVJ!Externí předseda svj společenství vezme na sebe všechny povinnosti a vy budete jen kontrolovat, že provádí svou práci ke spokojenosti všech obyvatel domu. A věřte, že uspokojit všechny v domě je mnohdy nadlidský úkol.

dům

Nemůžete se v domě dohodnout v domě, kdo bude dělat předsedu společenství, protože se navzájem podezíráte, že zvolený předseda využije funkci ve svůj prospěch? To se vám s profesionálním předsedou SVJ nemůže stát, protože je to nezávislá osoba, která k vašemu domu nebude mít žádný jiný než čistě obchodní vztah. A protože profesionální předseda je opravdu profesionál, bude se orientovat ve všech zákonech souvisejících se správou SVJ.

Rubriky
Služby

Udělejte si pořádek ve svých rezervacích

Vlastníte posilovnu, bazén nebo provozujete různé kurzy, kde se cvičí? Pak je důležité mít o všem přehled, což je někdy docela problém. Psát si všechno do diáře, na papír nebo značit do kalendáře je poněkud nepraktické a nepřehledné. Pak je dobré popřemýšlet o rezervačním systému, který vám vaši práci zajisté usnadní.

organizování

Abyste měli ve všem přehled, je důležité vědět, kolik lidí může na jakou lekci přijít. Nemělo by se vám stát, že do prostor pro deset lidí přijde lidí třeba dvacet, jen proto, že jste si špatně poznačili, kdo a kam má přijít. Poté si totiž cvičení vůbec nikdo neužije. Základem tedy je, rozdělit si jednotlivé lekce na druhy cvičení, které v lekcích probíhá. Až už jde o jógu, skákání na trampolínách nebo třeba kick-box. Pro každou lekci byste měli mít určené, kolik lidí na ni může přijít, kdy se bude konat a na jakém místě, popřípadě v jaké místnosti. Budete v tom mít přehled nejen vy, ale také vaši návštěvníci.

Tohle všechno by se vám ale do kalendáře nebo diáře nejspíš nevešlo. Je mnohem snadnější pořídit si rezervační systém, který vám bude vše hlídat. A navíc to ocení i vaši zákazníci. Nebudou muset nikam volat, nikomu psát, pouze si online vyberou jakou lekci chtějí absolvovat a zaregistrují se. Vy tak uvidíte jak se vám lekce plní a vaši zákazníci, zda je na ní ještě volno. Radost bude na obou stranách.

fitness centrum

Pokud jste tedy do teď nad pořízením váhali, tak už nemusíte. Zaručujeme vám, že vám to ušetří čas a spoustu starostí. Navíc jdete s dobou a to vaši zákazníci určitě ocení. I vy sami byste se radši objednali online tam, kde je zrovna na cvičení volno. Než něco řešit telefonicky nebo se do fitness centra vydat naslepo a poté zjistit, že je tam narváno, je mnohem lepší mít pořádný přehled. Neváhejte tedy už ani minutu a udělejte radost sobě i ostatním.

Rubriky
Služby

mašinka Tomáš knížka

Jak jistě víte existuje nepočet produktů od výrobce mašinky Tomáše. A co takhle mašinka tomáš knihy, Každý rodič určitě chce aby jejich dítě četlo, ať už se jedná o předškoláka nebo o děti co jsou na základní škole třeba jenom dva roky. Pokud vaše dítě miluje mašinky je tento článek právě pro vás. Věděli jste ale že mašinka Tomáš původně vznikl v papírové verzi ( jako knížka) a až potom se začaly dělat různé pohádky či filmy. I v knižních verzích se mašinka Tomáš společně se svými přáteli objevuje na ostrově Sodor, Jak už jste mohly pochytit buď z pohádek nebo právě z knížek mašinka Tomáš a jeho přátelé vždy buď něco pokazí, způsobí zmatek nebo se dostanou do potíží ale vždycky má jejích dobrodružství dobrý a šťastný konec.

Knížka na celý rok

V knižních verzích najdete jak pohádky na dobrou noc tak i knížky s krásným dějem které si dítě nebo vy vašemu dítěti můžete číst. Knížky mašinky Tomáše musí mít doma každé ať už malé nebo větší dítě to je snad úplně jasné :). Knížky mašinky Tomáše jsou nejhezčí a nejlepší dárek které svému děťátku můžete dát. Knížky seženete od 219 Kč do 399 Kč, takže nemusíte mít žádný strach že by jste za knihu utratily majlant. Knížky jsou z nakladatelství EGMONT, Všechny knížky jsou v českém jazyce s počtem stran od 32 do 208 stran. V knižní podobě seženete příběhy jako například : Televizní příběhy, Zábava na cestu (Obsahuje samolepky, hádanky, křížovky i samotné příběhy), Knížka na celý rok (ZOO), Cesta z ostrova Sodor, Tomáš jede do Londýna, Od pohádky k pohádce a Tomáš jede na fotbal.

Zábava na cestu – pokud se chystáte jet někam na dovolenou a nechce aby se vaše dítě v autě nudilo určitě mu pořiďte tuto knížku, v této knize najdete hned několik Hádanek, křížovek, hlavolamů, úkolů ale i samotné čtení (takže různé příběhy) a hned i nespočet samolepek, tato kniha má 80 stran. takže se nemusíte bát že by se vaše dítě nezabavilo na delší dobu a stojí 346 Kč. Tato knížka má měkkou vazbu takže se nemusíte bát tvrdých rohů kterými by se vaše dítko mohlo uhodit.

Ukázka knížky z vnitřní stran

Máte doma malé předškoláky ? Pokud ano, jsou tu knížky určené i pro ně, můžete jim pořídit například Učíme se barvy s Tomášem nebo Učíme se čísla s Tomášem. Obě knížky seženete za 155 Kč a obě knížky mají 16 stran. díky těmto kníhám se vaše dítě dokonale naučí barvy a čísla a díky Mašince Tomášovi je to bude nesmírně bavit. Pro ty větší děti tu je například knížka Celý den s Tomášem (12 stran) nebo Velká kniha čtení a zábavy (144 stran)

Rubriky
Služby

Jak se vhodně obléknout na ples a podle čeho vybrat ideální šaty? Nezáleží jen na postavě!

Máte v plánu si letos vyrazit na ples a nevíte, co na sebe? Pokud se na společenské události nevypravujete běžně, můžete být trošku nervózní. Jak z toho ven?

Jak se vhodně obléknout na ples a podle čeho vybrat ideální šaty? Nezáleží jen na postavě!

Vybíráte si nové šaty na ples nebo jinou společenskou důležitou událost? Možná si myslíte, že šaty je nutné vybírat jen podle typu postavy, ale to není to nejdůležitější. Existuje i řada pravidel, která by se měla dodržovat. Pokud chcete opravdu zazářit, zkuste se jich držet a rozhodně uspějete. Co se tedy na ples rozhodně nehodí a co naopak můžete vynést do společnosti s klidným svědomím?

plesové šaty

Jak ano a jak určitě ne?

Pokud vyrážíte na ples, je očekáváno, že ženy přijdou obvykle ve velké večerní. Tedy je na místě vybrat si slušivé šaty, které budou dlouhé a zakryjí celé nohy. U některých menších plesů je ovšem povoleno přijít i v kratších šatech nad kolena či pod kolena, ale určitě to s odhalováním není dobré příliš přehánět. Přeci jen je ples vždy významnou událostí a to bez ohledu na to, kde se právě koná. Je třeba si uvědomit, že na plese by žena měla vždycky vypadat krásně a měla by být vhodně upravená. Zkuste si dát záležet nejen na šatech ale i na účesu či líčení. K šatům je třeba vybrat i vhodné doplňky, sladit boty a kabelku se šaty by mělo být prioritou. Na ples se taky nikdy nevydávejte v kalhotovém kostýmku, není to vhodné. Kalhoty by na ples měli oblékat jen zásadně muži.

boty k plesovým šatům

Podle čeho šaty vybrat?

Plesové šaty https://www.svatebni-saty-spolecenske-plesove.cz/plesove-saty/ musí své nositelce padnout, to je jasné, ovšem nemusíte šaty vybírat jen dle toho, jakou máte postavu. Pokud se v šatech budete cítit dobře, budou to ty správné a vůbec nebude vadit, když vám šaty zcela nezakryjí větší bříško či zadeček. Pozor na splývavé modely, které právě mohou být velmi neforemné, žena by naopak měla rozumně dát na obdiv svou postavu.

Skvělé jsou šaty, kterým se říká áčkové. Ty mohou nejen zakrýt nedokonalosti, ale mohou dát vyniknout dekoltu nebo pasu, což může nakonec působit rafinovaně a velmi elegantně.

Rubriky
Služby

Koberec už nemusíte vyklepávat rákoskou

Když se koberce vyklepávaly na zápraží

Dokážete si vybavit nějaký film pro pamětníky, kde se objevil koberec na klepadle a před ním postava s rákoskou? Vyklepávání kusových koberců mělo v té době svůj význam, rákoska dokázala vyprášit prach mnohdy lépe než vysavač, a spolu s ním se z vláken uvolnily u nečistoty, které by dnešní vysavače nedokázaly nasát. Ponechme stranou poškozování vláken neustálými brutálními zásahy tímto nástrojem. Čištění koberců https://www.wismont-cisteni.cz/ bylo pro každého v této době velmi namáhavé a pracné, a navíc se lidé mohli spolehnout pouze na suchý způsob, anebo případně mokrý, kdy doma zaklekli s rejžákem a drhli a drhli. Jenže ani u toho rejžáku to nebylo stoprocentní, docela obyčejná gravitace totiž nezabránila usazení nečistot v hlubinách vláken a tak se vyčistila vždy jen část. Tímto způsobem se čistily koberce i v řadě domácností za socialismu, používal se k tomu např. prostředek Tep.

obývací pokoj

Když se po koberci projede stroj

Budete-li pokračovat v rozhovoru s pamětníkem, který prožil dobu socialismu a „tepování koberců“, možná dojde k tomu, že si dotyčná osoba vybaví i začátky strojního čištění na profesionální úrovni. Docházelo tomu zejména po sametové revoluci, kdy se na trhu objevovaly první parní čističe a další systémy. Zpočátku nebyl výkon strojů příliš valný a některé z nich byly dokonce tak předražené, že tento proces přestával mít smysl. Technický pokrok se však nezastavil a v současné době máme na trhu špičkové systémy, sofistikované, s vynikajícím výkonem, které se vyplatí nasadit v domácnosti, v kanceláři, v obchodech či jiných společenských prostorách.

hubice vysavače

Jedním z nich je stroj na čištění koberců s názvem Rotovac. Jde o patentovanou technologii rotujících kartáčů ve válcové hlavici a výkonný způsob odsávání, kdy je výsledek čištění přinejmenším překvapivý, máte k dispozici způsob mnohem efektivnější, nežli vyklepávání koberce rákoskou na zápraží nebo na balkoně vašeho bytu. Práce těchto strojů je zdokumentována na některých videích, která jsou dostupná na Internetu, ovšem ideální je přesvědčit se o tom někde na vlastní oči.

Rubriky
Služby

Za práci se musí platit

Ať už nabízí jakýkoliv zaměstnavatel jakoukoliv práci, určitě nesmí nabízet jenom takovou práci. K té totiž musí přihodit i informaci o platu, který s touto činností souvisí, a musí se na tomto faktu nalézt shoda mezi zaměstnavatelem a někým, kdo by onu práci odváděl. Zadarmo přece ani kuře nehrabe, a člověk je v tomto ohledu oné drůbeži náramně podobný.

Není na tom vlastně vůbec nic divného. Prací se přece vytvářejí určité hodnoty, a když někdo poskytne sebou samým vytvořené hodnoty ostatním, má právo očekávat, že dostane peníze, za které si bude moci naopak pořídit od ostatních to, co chce nebo potřebuje.

sto zlotých

A tak se u každé profese a u každého pracovního poměru dohaduje mimo jiné i otázka financí. A uchazeč o tuto práci se tu běžně dozví hrubou mzdu, jež mu bude za plnění toho, co je dohodnuto, poskytována.

Jenže ouha! Taková hrubá mzda není částka, kterou zaměstnanci dostávají. Je to ona suma, kterou jim je ochoten poskytnout zaměstnavatel. A jakmile zaměstnavatel tyto finanční prostředky uvolní, vrhne se na ně stát spolu se zdravotní pojišťovnou a vezme si své. Tedy daň z příjmu a sociální a zdravotní pojištění. Což se u nás musí odvádět. A teprve to, co pak zbude, je čistá mzda, kterou zaměstnanec za svoji práci dostane.

polské peníze

A jak si zjistit, kolik taková čistá mzda bude obnášet, když zná člověk jen tu mzdu hrubou? Není to vlastně nic složitého. Stačí třeba najít na internetu kalkulačku, která to umí, a zadat do ní pár relevantních údajů. A každý už za pár okamžiků může vědět, kolik jeho hrubá mzda bude znamenat čistého. A může tak nabídku práce spokojeně přijmout nebo ji naopak odmítnout. To podle výše odměny a zaměstnancových životních nákladů.

Někdo z nás si prostě vystačí i s málem, někdo ale potřebuje víc. A proto přijde i taková kalkulačka, jež nám mzdu přepočítá, skutečně vhod.

Rubriky
Služby

Do you long for eroticism?

When nature created us, it did not forget about erotic feelings. She also gave it to us and we feel the need to satisfy such erotic tastes. But we all know very well that the eroticism in which we are alone is not perfect at all. That it\’s much better if we have at least two of her, usually a man and a woman.

But what should a man do who has no wife? Or what should such a man do if he has a partner, but she cannot always fulfill all his erotic dreams?

In such situations, the man is usually dissatisfied. He is not comfortable and sometimes suffers explicitly. Especially when he hears how other men around him feel better when he sees erotic scenes every moment on TV and the like.

erotický obrázek

And what should such a man do? To buy a very large bouquet or a valuable gift, for example, and start addressing women on the street or somewhere else, whether they would like to do him good? Definitely not. Perhaps such a man would exceptionally succeed, but for the most part, the women approached would turn away from him, consider him a fool or a pervert, and eventually someone could call him to the police. And it would be a disgrace at best.

But the body wants its own. So if a man does not have a partner with whom he can enjoy eroticism, a solution must be found to satisfy such a desire. And a great solution in Prague is erotic massage. Services provided in an erotic massage salon.

ležící žena

Of course, sex is not offered here, but only erotic massages, based on the syllabus of a classic physiotherapeutic massage, but also such massages from a naked masseuse or a masseuse only in underwear are something that every normal man will perfectly enjoy.

And such a visit to the massage parlor not only brings pleasant experiences, but is also safe in all respects. It\’s definitely a better choice than reaching out to strange women and begging for a little tenderness.