Rubriky
Služby

Cestování s miminkem

Není žádná novinka, že lidé velmi často raději necestují, když se jim narodí miminko. Je to ale pochopitelné, protože s miminkem je všechno náročnější, protože se musíte kromě sebe starat také o dalšího človíčka, který je ale závislý jen na vás a na nikom jiném. Proto je to mnohdy ještě náročnější, než abyste se starali o kamaráda, protože právě miminko si samo neřekne, co potřebuje. Miminko potřebuje starost rodičů, a toho se právě hodně lidí bojí, proto s miminkem raději na dovolenou nejezdí. Problém ale není v miminku, problém je v rodičích, kteří se s miminkem bojí vyjet. Není to nic těžkého se o miminko starat, to je důležité si říct. Ale zejména novopečení rodiče se toho zkrátka bojí. Jde to ale pochopit. Miminko Není jen tak nějaká hračka. Je to živý tvor, o který se musíme starat s láskou.

Cestování

Stačí jen málo a miminko bude nespokojené, to je jasné. Miminka totiž neumí mluvit, a proto musí v každém případě, kdy se jim něco nelíbí plakat. To je naprosto přirozená reakce miminka, takže se toho nebojte, ono nemá jak jinak vám dát najevo to, že se mu něco nelíbí. Proto se toho nebojte, a to i kdyby se na vás ošklivě dívali ostatní lidé. Oni to očividně nechápou, takže to neřešte.

Cestování

Miminko však není žádná překážka, to vůbec ne. Je třeba ho jen pochopit a zjistit, kdy co potřebuje. Ale rozhodně to není tak těžké, aby dospělí nemohli s miminkem nikam jezdit. To vůbec. Jen musí vše potřebné zabalit. Co zabalit se dá přečíst na internetu, ale my vám tady poradíme jednu vychytávku, která se k cestování s dětmi hodí. A to je kočárek do letadla, který v případě cestování s miminkem budete potřebovat a věřte, že za něj budete i moc rádi, protože je to nezbytná věc k tomuto cestování. Je plno barev, které si můžete vybrat a plno typů, takže neváhejte a jeden si určitě pořiďte, nebo nad tímto alespoň uvažujte, vyplatí se to.

Rubriky
Služby

Jít nebo nejít na vysokou?

Studium je důležité, bez něj by většina lidí nemohla dělat práci, kterou dělají. Některé práce vyžadují opravdu několikaroční studium, protože všichni, kteří chtějí v tomto odvětví pracovat musí znát více věcí, než zná normální člověk. Většinou se jedná o učitele, kteří by přeci nemohli učit děti bez toho, aniž by sami nevěděli plno věcí, pak to jsou například lékaři, kteří by nemohli léčit lidi, když by nevěděli jak, pak tu jsou právníci, kteří musí být opravdu dobří, aby zvládli obhájit ostatní lidi a pomoct jim tak ke spravedlnosti a podobně. Na světě je opravdu hodně zaměstnání a pozic, které potřebují vysokou školu.

stres

Čím více titulů máte, tím důležitější pozici máte. Jsou tu ale samozřejmě vysoké školy, které vám dají sice titul, ale byli byste bez nich na tom úplně stejně jako po získání titulu. Zkrátka sice máte titul, ale máte jej z něčeho, co je naprosto zbytečné. Ale i takové školy hold jsou. Navíc se nemůžeme bavit o tom, jaká škola a jaká pozice je víc důležitější. Všechna zaměstnání jsou důležitá, protože kdyby důležitá nebyla, tak logicky ani neexistují.

knihovna

Vysoká škola je tedy důležitá, abyste mohli dělat trochu lepší práci, nebo dělat co, co vás baví, protože ne že by to bez vysoké školy nešlo, to rozhodně ne, ale je to těžší, když nemáte to vzdělání, které se od vás vyžaduje. Mnohdy je bez vzdělání těžké najít práci, která by vám vyhovovala. Proto raději své děti učte k tomu, ať jdou na vysokou školu, pokud chtějí mít jinou práci než řemeslo. Pozor ale na to, řemeslníci jsou velmi úspěšní a mají mnohdy lepší peníze. Pokud to tedy vašim dětem nejde a jsou šikovnější na ruční práce, podpořte je v tom. Škol a fakult je mnoho, jsou lékařské fakulty, filosofické, například je i fakulta vojenského zdravotnictví, zkrátka existuje vše, na co si vzpomenete, to nám věřte. Proto stačí jen hledat a hledat a dozvíte se vše, co chcete. Informací je na internetu až přehršel, takže se nebojte si o školách něco najít.

Rubriky
Služby

Univerzální přepravky

Ačkoliv se to nezdá, tak právě přepravky jsou věcí, kterou můžete využívat každý den. Přepravky jsou ideální snad v každém průmyslu a jejich využití je všestranné. Můžete je mít umístěné v kufru, kam si dáte nákup, k přenesení více věcí naráz, či k uskladnění ovoce a zeleniny. Přepravka na zeleninu je velice oblíbená a jedná se o nejlepší možné skladování ve sklepech. Díky vzdušnosti je ovoce a zelenina nestále svěží a můžete je ve sklepě štosovat na sebe.

přepravka na zeleninu

Přepravky na zeleninu a ovoce by měly být v každém domě. V případě sbírání ovoce a zeleniny můžete ukládat plody přímo do beden a nosit do sklepa. Nemusíte je tak předkládávat z jedné nádoby do druhé a ušetříte si čas. Přepravky se vyrábějí v mnoha podobách, a to o různých nosností. Přepravky na zeleninu mají konstantní hmotnost a dobře se drží v rukách. Samozřejmostí je, že jsou přepravky hygienicky nezávadné a jsou určeny pro styk s potravinami. Navíc jsou tyto přepravky dobře omyvatelné a jejich čištění je velice snadné. Nejvíce tyto přepravky ocení trhovci, kteří jezdí prodávat své produkty na trh. Jednoduše si přepravky na skládají do automobilu a na daném trhu je rozloží. Ušetří tak mnoho práce a po skončení trhu je jednoduše opět naloží a mohou odjíždět.

přepravka na zeleninu

Přepravky se využívají snad ve všech oborech a mají velký význam jak pro obchodníky, tak pro normální využití v domácnostech. Navíc jsou tyto přepravky velice odolné a vydrží dlouhé roky. Jejich údržba je přitom minimální a mají perfektní skladování. Manipulaci s nimi zvládne doslova každý a při uskladňování nezaberou moc místa díky štosováni.

Pokud doma nemáte přepravky na ovoce či zeleninu, tak je ten nejvyšší čas nějaké pořídit. Nejen, že si ušetříte spoustu práce s přepravou ovoce, ale také se jedná o nejlepší možné skladování. Tudíž neváhejte a objednejte domů pár přepravek, které určitě během roku využijete.

Rubriky
Služby

Co byste o trampolínách měli vědět

O trampolínách je mezi lidmi rozšířeno poměrně mnoho informací, které se zabývají zejména zdravotními benefity, jako je podpora krevního oběhu, imunitního systému a dobré nálady. Některé informace se z Internetu zas tak často nedozvíte:

Skákání je velmi náročné – když pozorujete cvičence na trampolínách, vypadá to jako zdánlivě snadný pohyb, podobně, jako se gymnasta pohybuje na kruzích. Člověk, který nikdy na trampolíně neskákal, se může domnívat, že se na ní může takto pohybovat třeba půl hodiny, ale to je hluboký omyl. Dynamické skákání se podobá atletickému sprintu a již po pěti minutách budete vysílení natolik, že si budete muset dát pauzu. Pokud jste začátečníci, začínejte opravdu pozvolna a pomalu a tréninkové dávky přidávejte se zdravým selským rozumem.

zahradní trampolína

Je to zbraň proti stresumalá trampolína není jen náčiní pro zlepšení fyzické kondice a posílení svalstva, jde o velmi účinný antistresový prostředek. Výhodné je mít trampolínu doma na zahradě, kam máte přístup po celý rok, a máte-li možnost, lze trampolíny menších průměrů kolem 100 cm mít umístěné i v interiéru.

trampolína s ochrannou sítí

Komplexní posilovna – zátěž dolních končetin je tak velká, že ji lze přezdívat komplexní posilovnou. Kromě toho posilujete i partie zádové a břišní a také svaly horních končetin včetně ramen. Na co se však občas zapomíná, jsou chodidla. Při skákání naboso se totiž výrazně formuje podélná i příčná klenba, a tento pohyb je výborný jak pro prevenci, tak i pro léčbu tohoto nepříjemného a nevzhledného defektu.

Endorfiny – o dobré náladě a vlivu na psychiku jsme se již v úvodu článku zmínili. Tu způsobují zejména uvolněné endorfiny do krevního oběhu, které se vyplavují vždy, pokud provozujeme přiměřený pohyb. Pohyb je tedy důležitý nejen pro udržení potřebné fyzické kondice, ale i pro budování a udržení zdravého životního stylu.

Rubriky
Služby

Půjčení aut a minibusů na dovolenou

Autopůjčovny existují na trhu už mnoho let a jejich služby jsou stále často využívány. Zejména když se chystáte na dovolenou, možná pro vás jejich nabídka také bude lákavá. Když se chystáte na cestu a nemáte vlastní auto nebo není v ideálním stavu na dlouhou cestu, může se půjčené vozidlo hodit a ušetřit vám spoustu nepříjemností. Jestli jedete daleko, je potřeba si vybrat půjčovnu, která vám nebude účtovat najeté kilometry, abyste nezaplatili zbytečně vysoké poplatky. Například levná autopůjčovna Praha https://autopujcovna-milan.cz/ vám účtuje jen poplatek na den za půjčení auta nebo minibusu a kilometry nijak omezené nemáte. Primárně se sice zaměřují na cesty po České republice, ale je samozřejmě možnost se domluvit i na cesty do zahraničí.

auto v zimě

Pokud se chystáte na cestu ve více lidech, pak se vám nejspíš vyplatí půjčení minibusu. Získáte tak nejen více míst k sezení, ale také podstatně větší zavazadlový prostor. Půjčení minibusu vyjde ve většině případů levněji než půjčení dvou osobních aut. Také díky tomu platíte jen jednu cenu za palivo, místo dvou. Minibus má menší spotřebu než dvě osobní auta dohromady, takže znovu ušetříte. U minibusů se navíc počítá, že budou využívány na delší cesty, takže jsou na to patřičně vybaveny.

auto

Můžete se těšit na pohodlné sedačky, klimatizaci (ta se hodí zejména pro cesty v létě nebo do zemí s teplejším podnebím) a další výhodou jsou elektrická okna. Řidiči jistě ocení ABS systém, zámek řadicí páky a imobilizér. Počet řidičů při půjčení minibusu na cesty není nijak omezený, takže se můžete bez problému střídat. V ceně máte také přistavení vozidla po Praze zdarma, zelenou kartu a dálniční známku ČR. Samozřejmostí je výborný technický stav vozidla, servis a letní nebo zimní pneumatiky nebo v případě potřeby i zapůjčení sněhových řetězů. Při cestování s dětmi také můžete využít bezplatné zapůjčení dětských autosedaček nebo podsedáků.

Rubriky
Služby

Kolik času trávíte v přírodě

Zkuste sami sobě položit všetečnou otázku: „Kolik času v průběhu týdne trávíte pobytem v přírodě?“ Jak často chodíte do lesa, na louku, mezi kvetoucí rostliny, tedy zkrátka někam, kde je klid, a kde na vás působí přirozené prostředí.

Uvažovali jste někdy nad tím, odstěhovat se z města na venkov a pořídit si tu docela skromný příbytek, buď dřevostavbu chatovou nebo mobilní, anebo menší zděný domek, ovšem s větší parcelou, kde lze pěstovat okrasné i užitkové rostliny? Možná se vám to zdá naivní a příliš dětinské, ale zrovna z dětí bychom si měli brát příklad, protože ty dobře intuitivně vnímají, co nám prospívá, a co ne. Městský hluk, chaos, silný provoz a stresové situace to rozhodně nebudou.

kočka na pergole

Pokud se nad tím zamyslíte více do hloubky, zjistíte, že vlastně toho k životu příliš mnoho nepotřebujeme. Obytné vnitřní prostory mohou být menší a skromnější, http://www.hybrid.cz/mars-base-camp-lidska-mise-na-orbitu-marsu zato bychom však neměli šetřit na venkovním prostředí. Naše zahrada by měla být prostorná a zároveň útulná, atraktivní na pohled i praktická, co se týče zemědělských plodin. Není nad to vypěstovat si tu vlastní hlávkový salát, ředkvičky, rajčata, okurky, červenou řepu a mrkev.

dřevěná pergola

Součástí zahrady by se mohl stát i vhodný přístřešek. Cokoli částečně nebo zcela zastřešeného, jako jsou dřevěné pergoly, altán, garážové stání pro auto anebo zastřešená terasa. Pod pergolou a v altánu máte možnost nejen posedět s přáteli u kávy, ale můžete tu i servírovat oběd, rozložit papírovou mapu a naplánovat výlet, zahrát si tu s dětmi pexeso anebo sem vzít počítač s připojením k Internetu a objednat si odtud nějaké zboží.

Co dokáže ionizovaný vzduch – nezapomínejte také na to, že zahrada je prostředí, kde na nás působí záporné ionty, které regenerují a omlazují buňky a cítíme se pak svěží a plni energie. Rozhodně mnohem lépe, než v kanceláři s vydýchaným vzduchem, zapnutou kopírkou a elektrosmogem z počítačů ode všech dvaceti kolegů na jednom pracovišti.

Rubriky
Služby

Profesionál má znalosti

Málokdo si uvědomuje, že koupí bytu v panelovém http://www.modernipanelak.cz/panelovy-byt/bezpecnostni-prvky/legislativni-podminky-pro-pouziti-kameroveho-systemu-v-panelovem-dome domě si nekupujeme jen byt, ale pokud to není byt městský nebo družstevní, tak se stáváme členem společenství vlastníků bytových jednotek. Je to dané zákonem a vyplývají vám z toho nejen práva, ale i povinnosti. A aby vše v domě probíhalo, jak má, musí mít každé společenství svůj výbor a svého předsedu. Nechat se zvolit předsedou na shromáždění vlastníků, které musí proběhnout každý rok, to znamená vzít na sebe odpovědnost, kterou so mnohdy dotyčný ani neuvědomuje. Při každém rozhodování o opravě v domě, o rozúčtování nákladů na teplo, vodu, o úklid domu, účetní uzávěrky, a co teprve, když se v domě objeví neplatič, to pak musí předseda podávat návrhy na exekuce k soudu a u soudu zastupovat celé společenství.

dům

Nehledě na to, že má přístup k účtu společenství a sousedi mohou být v tomto směru někdy opravdu nepříjemní. Měli jste každoroční schůzi společenství a nebyli jste schopni se dohodnout, kdo bude členem výboru a předsedou, protože tuto funkci nikdo nechtěl? Jenže jste povinni předsedu a výbor mít, takže má vaše situace řešení? Samozřejmě že má! Problém vašeho domu vyřeší externí předseda SVJ!Externí předseda svj společenství vezme na sebe všechny povinnosti a vy budete jen kontrolovat, že provádí svou práci ke spokojenosti všech obyvatel domu. A věřte, že uspokojit všechny v domě je mnohdy nadlidský úkol.

dům

Nemůžete se v domě dohodnout v domě, kdo bude dělat předsedu společenství, protože se navzájem podezíráte, že zvolený předseda využije funkci ve svůj prospěch? To se vám s profesionálním předsedou SVJ nemůže stát, protože je to nezávislá osoba, která k vašemu domu nebude mít žádný jiný než čistě obchodní vztah. A protože profesionální předseda je opravdu profesionál, bude se orientovat ve všech zákonech souvisejících se správou SVJ.

Rubriky
Služby

Udělejte si pořádek ve svých rezervacích

Vlastníte posilovnu, bazén nebo provozujete různé kurzy, kde se cvičí? Pak je důležité mít o všem přehled, což je někdy docela problém. Psát si všechno do diáře, na papír nebo značit do kalendáře je poněkud nepraktické a nepřehledné. Pak je dobré popřemýšlet o rezervačním systému, který vám vaši práci zajisté usnadní.

organizování

Abyste měli ve všem přehled, je důležité vědět, kolik lidí může na jakou lekci přijít. Nemělo by se vám stát, že do prostor pro deset lidí přijde lidí třeba dvacet, jen proto, že jste si špatně poznačili, kdo a kam má přijít. Poté si totiž cvičení vůbec nikdo neužije. Základem tedy je, rozdělit si jednotlivé lekce na druhy cvičení, které v lekcích probíhá. Až už jde o jógu, skákání na trampolínách nebo třeba kick-box. Pro každou lekci byste měli mít určené, kolik lidí na ni může přijít, kdy se bude konat a na jakém místě, popřípadě v jaké místnosti. Budete v tom mít přehled nejen vy, ale také vaši návštěvníci.

Tohle všechno by se vám ale do kalendáře nebo diáře nejspíš nevešlo. Je mnohem snadnější pořídit si rezervační systém, který vám bude vše hlídat. A navíc to ocení i vaši zákazníci. Nebudou muset nikam volat, nikomu psát, pouze si online vyberou jakou lekci chtějí absolvovat a zaregistrují se. Vy tak uvidíte jak se vám lekce plní a vaši zákazníci, zda je na ní ještě volno. Radost bude na obou stranách.

fitness centrum

Pokud jste tedy do teď nad pořízením váhali, tak už nemusíte. Zaručujeme vám, že vám to ušetří čas a spoustu starostí. Navíc jdete s dobou a to vaši zákazníci určitě ocení. I vy sami byste se radši objednali online tam, kde je zrovna na cvičení volno. Než něco řešit telefonicky nebo se do fitness centra vydat naslepo a poté zjistit, že je tam narváno, je mnohem lepší mít pořádný přehled. Neváhejte tedy už ani minutu a udělejte radost sobě i ostatním.

Rubriky
Služby

mašinka Tomáš knížka

Jak jistě víte existuje nepočet produktů od výrobce mašinky Tomáše. A co takhle mašinka tomáš knihy, Každý rodič určitě chce aby jejich dítě četlo, ať už se jedná o předškoláka nebo o děti co jsou na základní škole třeba jenom dva roky. Pokud vaše dítě miluje mašinky je tento článek právě pro vás. Věděli jste ale že mašinka Tomáš původně vznikl v papírové verzi ( jako knížka) a až potom se začaly dělat různé pohádky či filmy. I v knižních verzích se mašinka Tomáš společně se svými přáteli objevuje na ostrově Sodor, Jak už jste mohly pochytit buď z pohádek nebo právě z knížek mašinka Tomáš a jeho přátelé vždy buď něco pokazí, způsobí zmatek nebo se dostanou do potíží ale vždycky má jejích dobrodružství dobrý a šťastný konec.

Knížka na celý rok

V knižních verzích najdete jak pohádky na dobrou noc tak i knížky s krásným dějem které si dítě nebo vy vašemu dítěti můžete číst. Knížky mašinky Tomáše musí mít doma každé ať už malé nebo větší dítě to je snad úplně jasné :). Knížky mašinky Tomáše jsou nejhezčí a nejlepší dárek které svému děťátku můžete dát. Knížky seženete od 219 Kč do 399 Kč, takže nemusíte mít žádný strach že by jste za knihu utratily majlant. Knížky jsou z nakladatelství EGMONT, Všechny knížky jsou v českém jazyce s počtem stran od 32 do 208 stran. V knižní podobě seženete příběhy jako například : Televizní příběhy, Zábava na cestu (Obsahuje samolepky, hádanky, křížovky i samotné příběhy), Knížka na celý rok (ZOO), Cesta z ostrova Sodor, Tomáš jede do Londýna, Od pohádky k pohádce a Tomáš jede na fotbal.

Zábava na cestu – pokud se chystáte jet někam na dovolenou a nechce aby se vaše dítě v autě nudilo určitě mu pořiďte tuto knížku, v této knize najdete hned několik Hádanek, křížovek, hlavolamů, úkolů ale i samotné čtení (takže různé příběhy) a hned i nespočet samolepek, tato kniha má 80 stran. takže se nemusíte bát že by se vaše dítě nezabavilo na delší dobu a stojí 346 Kč. Tato knížka má měkkou vazbu takže se nemusíte bát tvrdých rohů kterými by se vaše dítko mohlo uhodit.

Ukázka knížky z vnitřní stran

Máte doma malé předškoláky ? Pokud ano, jsou tu knížky určené i pro ně, můžete jim pořídit například Učíme se barvy s Tomášem nebo Učíme se čísla s Tomášem. Obě knížky seženete za 155 Kč a obě knížky mají 16 stran. díky těmto kníhám se vaše dítě dokonale naučí barvy a čísla a díky Mašince Tomášovi je to bude nesmírně bavit. Pro ty větší děti tu je například knížka Celý den s Tomášem (12 stran) nebo Velká kniha čtení a zábavy (144 stran)

Rubriky
Služby

Jak se vhodně obléknout na ples a podle čeho vybrat ideální šaty? Nezáleží jen na postavě!

Máte v plánu si letos vyrazit na ples a nevíte, co na sebe? Pokud se na společenské události nevypravujete běžně, můžete být trošku nervózní. Jak z toho ven?

Jak se vhodně obléknout na ples a podle čeho vybrat ideální šaty? Nezáleží jen na postavě!

Vybíráte si nové šaty na ples nebo jinou společenskou důležitou událost? Možná si myslíte, že šaty je nutné vybírat jen podle typu postavy, ale to není to nejdůležitější. Existuje i řada pravidel, která by se měla dodržovat. Pokud chcete opravdu zazářit, zkuste se jich držet a rozhodně uspějete. Co se tedy na ples rozhodně nehodí a co naopak můžete vynést do společnosti s klidným svědomím?

plesové šaty

Jak ano a jak určitě ne?

Pokud vyrážíte na ples, je očekáváno, že ženy přijdou obvykle ve velké večerní. Tedy je na místě vybrat si slušivé šaty, které budou dlouhé a zakryjí celé nohy. U některých menších plesů je ovšem povoleno přijít i v kratších šatech nad kolena či pod kolena, ale určitě to s odhalováním není dobré příliš přehánět. Přeci jen je ples vždy významnou událostí a to bez ohledu na to, kde se právě koná. Je třeba si uvědomit, že na plese by žena měla vždycky vypadat krásně a měla by být vhodně upravená. Zkuste si dát záležet nejen na šatech ale i na účesu či líčení. K šatům je třeba vybrat i vhodné doplňky, sladit boty a kabelku se šaty by mělo být prioritou. Na ples se taky nikdy nevydávejte v kalhotovém kostýmku, není to vhodné. Kalhoty by na ples měli oblékat jen zásadně muži.

boty k plesovým šatům

Podle čeho šaty vybrat?

Plesové šaty https://www.svatebni-saty-spolecenske-plesove.cz/plesove-saty/ musí své nositelce padnout, to je jasné, ovšem nemusíte šaty vybírat jen dle toho, jakou máte postavu. Pokud se v šatech budete cítit dobře, budou to ty správné a vůbec nebude vadit, když vám šaty zcela nezakryjí větší bříško či zadeček. Pozor na splývavé modely, které právě mohou být velmi neforemné, žena by naopak měla rozumně dát na obdiv svou postavu.

Skvělé jsou šaty, kterým se říká áčkové. Ty mohou nejen zakrýt nedokonalosti, ale mohou dát vyniknout dekoltu nebo pasu, což může nakonec působit rafinovaně a velmi elegantně.