Proč mají ženy puzení běhat hodiny po obchodech a nákupních centrech, dokud nepadnou vysílením? Jaká síla je žene vpřed za vidinou svetříků, lodiček, šatů a jiných životních nezbytností? Samozřejmě touto mánií netrpí komplet celá ženská populace, jsou i pověstné výjimky, které potvrzují pravidlo, ale ruku na srdce; většina z nás to v sobě prostě má!
Je to asi jako v tom známém vtipu, kdy žena říká: „PŮJDU SI KOUPIT NĚCO NA

BOLEST HLAVY. BOTY nebo tak něco…“JTakže, když je nám zle (většinou tedy psychicky), zajdeme si koupit terapeutický svetřík. Cítíme se osaměle? Určitě potřebujeme nové lodičky. Nevadí, že když si jdeme koupit šaty, přineseme kromě toho domů ještě kabelku, kozačky, parfém a nové tenisky na cvičení.  Nedalo se odolat.  Když jsme úspěšné nebo šťastné? Je třeba to oslavit. Koupíme si něco nového. Nad vypumpovaným kontem přimhouříme oko, nebo raději obě zavřeme.

Manžel nás asi nepochválí, jenže jinak to prostě nešlo. Nákupy jsou přece tak inspirující! Vidíme tolik nových věcí, značek, můžeme si vše vyzkoušet a co víc? S partou kamarádek se nakupuje tak skvěle. Když nám to sluší, pochválí nás, když nám to nesluší, poradí. Na kafíčko zajdeme, pokecáme, prostě paráda.
Odkládací koutky na děti a na muže v shopping parcích fungují už roky. Výborně!

Takže, kdo nechce poslouchat otrávené komentáře, nevrlé mručení anebo křičení a zlobení netrpělivých dětiček, ví přesně kam s nimi. Ale pozor! Jsou naopak výjimky i mezi muži, kteří plní své košíky jako po másle a ještě je to baví. Pokud máte takového partnera, může být pro vás nakupování radost na druhou.

Pojďme si odpovědět na otázku položenou v úvodu. Jak zjistili britští a němečtí vědci v několika nezávislých výzkumech.  Proč holdujeme této nakupovací mánii??
MILÉ DÁMY. MÁME TO V GENECH!!!