Autopůjčovny existují na trhu už mnoho let a jejich služby jsou stále často využívány. Zejména když se chystáte na dovolenou, možná pro vás jejich nabídka také bude lákavá. Když se chystáte na cestu a nemáte vlastní auto nebo není v ideálním stavu na dlouhou cestu, může se půjčené vozidlo hodit a ušetřit vám spoustu nepříjemností. Jestli jedete daleko, je potřeba si vybrat půjčovnu, která vám nebude účtovat najeté kilometry, abyste nezaplatili zbytečně vysoké poplatky. Například levná autopůjčovna Praha https://autopujcovna-milan.cz/ vám účtuje jen poplatek na den za půjčení auta nebo minibusu a kilometry nijak omezené nemáte. Primárně se sice zaměřují na cesty po České republice, ale je samozřejmě možnost se domluvit i na cesty do zahraničí.

auto v zimě

Pokud se chystáte na cestu ve více lidech, pak se vám nejspíš vyplatí půjčení minibusu. Získáte tak nejen více míst k sezení, ale také podstatně větší zavazadlový prostor. Půjčení minibusu vyjde ve většině případů levněji než půjčení dvou osobních aut. Také díky tomu platíte jen jednu cenu za palivo, místo dvou. Minibus má menší spotřebu než dvě osobní auta dohromady, takže znovu ušetříte. U minibusů se navíc počítá, že budou využívány na delší cesty, takže jsou na to patřičně vybaveny.

auto

Můžete se těšit na pohodlné sedačky, klimatizaci (ta se hodí zejména pro cesty v létě nebo do zemí s teplejším podnebím) a další výhodou jsou elektrická okna. Řidiči jistě ocení ABS systém, zámek řadicí páky a imobilizér. Počet řidičů při půjčení minibusu na cesty není nijak omezený, takže se můžete bez problému střídat. V ceně máte také přistavení vozidla po Praze zdarma, zelenou kartu a dálniční známku ČR. Samozřejmostí je výborný technický stav vozidla, servis a letní nebo zimní pneumatiky nebo v případě potřeby i zapůjčení sněhových řetězů. Při cestování s dětmi také můžete využít bezplatné zapůjčení dětských autosedaček nebo podsedáků.