Mít dobré vzdělání bylo vždycky jedna z mých velkých priorit. Vždycky jsem chtěla mít vysokou školu a bylo mi to docela jedno, jaká vysoká škola to bude. Já jsem toužila hlavně po tom, abych tu školu měla. Byla jsem totiž hodně cílevědomá. A proto jsem si řekla, že po deváté třídě půjdu na gymnázium. A gymnázium je pro ty lidi, pro ty žáky, kteří ještě nevědí, jak dál s životem naložit. A proto je nejvýhodnější, když nevíte, kam jít, jít právě na gymnázium. Až z gymnázia se potom můžete rozhodnout, na jaký druh vysoké školy vy půjdete. Samozřejmě, že to není podmínka.

Učím se i online.

Je jasné, že taky po gymnáziu už nemusíte jít nikam. Je to jakoby taková střední škola. A to taková střední škola, která je bez specializace. Doporučuji, proto po gymnáziu jít na vysokou školu nebo si udělat ještě alespoň maturitu. Protože nevím, jak by vás zaměstnali pouze s gymnáziem. Sice ano chápu, že je to skvělá škola, která je složitější než základní škola, ale musíte si uvědomit, že nemáte žádnou specializaci. Třeba například si vemte ekonomku anebo zdravotní školu.

Mám plnou knihovnu.

Tam máte přímo určité vzdělání. Je to takové cílené vzdělání, příprava na budoucí povolání. Alespoň já si to tak myslím. A já jsem potom po gymnáziu šla právě na vysokou ekonomickou školu. Takové vzdělání jsem si potom řekla, že ho mít budu. Matematika mi totiž vždycky šla, tak jsem vysokou školu ekonomickou považovala za velmi ideální. A jsem ráda, že jsem na tuhle školu šla. Škola mě moc baví a taky musím říct, že jsem školou procházela opravdu lehce. Učení mě bavilo a já jsem ráda, že je mám zkoušky za sebou. Nyní pracuji ve velké nadnárodní firmě jako ekonom. A mě to baví a já jednoho dne doufám, že i mé děti půjdou v mých stopách. Nemusí mít příjmu ekonomické vzdělání, ale toužím, aby tak ještě na nějakou vysokou školu uvidíme, co mně a mým dětem osud přinese.