Každý, kdo trpí nějakými kožními problémy, jako jsou ekzémy anebo ho trápí rozmanité alergie, moc dobře ví, jak náročné je v tomto případě nalézt nějaké koupací zařízení, do kterého by mohl v létě zavítat, aniž by se musel obávat zhoršení svého zdravotního stavu. Zvláště ti jedinci, kteří mají citlivou pokožku a špatně snášejí chlór, mají v tomto směru velké potíže. Téměř všechna koupací zařízení své vodní nádrže desinfikují chlórem ve vysokých koncentracích. Těmto lidem pak většinou zbývá jen jedna jediná možnost, kterou je pořízení vlastní koupací nádrže, kterou budou desinfikovat jiným, přijatelným způsobem.
plavání pod hladinou.jpg

V případě, že patříte k lidem s nesnášenlivostí chlóru, kteří si pořídili vlastní zahradní bazén, aby si také mohli dosyta užít letního koupání, tak se rozhodně nemusíte obávat, že byste měli problémy se sháněním vhodné bazénové chemie k jeho údržbě.
Naopak, na trhu je dnes dostatečně pestrý výběr různých spolehlivých přípravků bezchlórové chemie, které k údržbě bazénu můžete využít.
Patří k nim především přípravky na bázi aktivního kyslíku.
čistá voda bazénu.jpg
Aktivní kyslík obsažený v těchto přípravcích má vysoký oxidační potenciál, který zabraňuje znečištění bazénové vody různými mikroorganismy, jako jsou například bakterie či řasy, čímž vaši bazénovou vodu dokonale brání před nežádoucím znečištěním. Aktivní kyslík je nanejvýš vhodné užívat společně s takzvaným kyslíkovým aktivátorem, který jeho účinky ještě násobí.
Bazénové přípravky na bázi aktivního kyslíku můžete zakoupit v několika různých provedeních, ať už v tekuté či v pevné podobě, a také v různých velikostech balení. V každém případě při jejich použití zabráníte nechtěnému znečištění bazénové vody stejně dobře jako při použití klasické chlorové chemie. Ovšem s tím rozdílem, že vaše voda nebude trpět žádným nežádoucím chemickým zápachem.