Antigenní testování nás v poslední době postihlo skoro na denní bázi. A něco, co jsme do té doby neznali se stalo součástí našich dnů a ovlivnilo naše životy.

Antigenní testy nám vstoupili do života v roce 2020 a od té doby se s nimi velmi často setkáváme. Už z důvodu ověření, zda nás postihla nemoc Covid-19, z důvodu nařízení vlády v práci anebo jsme se s nimi setkávali, pokud jsme chtěli jít na bazén nebo do fitness. Není snad nikdo, kdo by si alespoň jednou tento test nemusel udělat. V čem vlastně spočívá antigenní testování? Díky antigennímu testování ze slin nebo z přední části nosu můžeme zjistit virové bílkoviny v nejvyšším vrcholu infekce. Potvrzení se samozřejmě dělá testováním PCR testem. Antigenní testy mají také někdy označení Rapid test. Z důvodu, že výsledek je opravdu rychle maximálně do 15 minut. Jak už bylo uvedeno antigenní testování se provádí buď z nosu nebo ze slin. Ze slin je to převážně pro jedince, co se bojí odběru z nosu, mají špatnou nosní přepážku. U odběru z nosu to je hlavně u dětí, co třeba neumí plivat.

corona

Antigenní testování ze slin

Antigenní test ze slin https://www.covidexpert.cz/antigenni-testy-ze-slin/ je jeden z možností testování. Pro někoho příjemnější forma, pro jiné velmi nepříjemné před někým plivat. Vždy záleží na daném jedinci a odběrovém místě. Je dobré se předem informovat jakým způsobem je na daném místě tento test prováděn, abyste poté nebyli nemile překvapení. Před samotným odběrem slin se doporučuje minimálně 10 minut předtím nepít, nejíst a nežvýkat žvýkačku. Tento test můžete kromě odběrových míst provést i doma neboť k jeho odběru není potřeba odborné zdravotní vzdělání jako u PCR testů, které nelze provést jako samotest.

testování

Antigenní test ze slin zakoupíte v lékárně a cena se pohybuje už od 35 Kč. Existují i specializované e-shopy, které tyto testy prodávají po kusech nebo ve výhodnějším větším balení například 10 kusů. Jedinou nevýhodou těchto antigenních testů ať už se jedná o testy ze slin nebo z nosu je, že nejsou tak citlivé a nedokážou odhalit nemoc hned na začátku a díky tomu mohou virus dále šířit mezi své okolí.