Dovolenkovásezóna je pro letošní rok nenávratně pryč a ta budoucí prozatím tak trochu v nedohlednu, ale nevadí. Pojďme si zavzpomínat na léto. Ráda vás provedu po Bari, kde jsme byly s kamarádkami na krátké, ale zato úžasné dovolené. Jako unavené matky jsme se rozhodly, že si uděláme malé prázdniny a vyrazíme třeba do Itálie. Vzhledem k tomu, že se jednalo o pouhých 5 dní, hodlaly jsme si to pořádně užít a hlavně muži a dětmi nerušeny relaxovat. Do Prahy jsme vyrazily pěkně vláčkem s dostatečným předstihem, abychom měly dost času dopravit se na letiště.

Cesta ubíhala, a když už jsme seděly v letadle, začala ta pravá dovolená. Po příletu nás šílený taxikář, který nectil ani pruhy ani rychlost a neustále si zpíval, dopravil do hotelu.

Malinký odpočinek, sklenička vína a mohly jsme pěšky vyrazit za krásami města Bari, hlavního města oblasti Apulie. Toto malebné přístavní město v jižní Itálii vás naprosto uchvátí. Zachovalo se zde Staré Město, v jehož křivolakých uličkách vydržíte bloudit celý den. Obchůdky s typickými suvenýry a mini kavárničky s vynikající kávou, vám budou po cestě příjemným zpestřením. Centrum Starého města tvoří náměstí Piazza Mercantiles palácem Sedile dei Nobilia hned vedle najdeme starý přístav Porto Vecchio. Navštívily jsme také katedrálu San Sabinoa kostel San Nicola, zasvěcený svatému Mikuláši, který je zde pohřben a je také patronem města. Jižně se nachází Nové Město, které s univerzitou, divadlem, pěší zónou a novým přístavem tvoří modernější část. Poštěstil se nám husarský kousek a to ten, že jsme město navštívily zrovna v den, kdy se konala tak zvaná Večeře v bílé, italsky Bari Bianca – A cena insieme.
Na náměstí Corso Vittorio Emanuele, se konala společná večeře pro 8000 lidí. Podmínkou je striktní dodržení bílého oděvu, stolů, židlí, ubrusů a všech přinesených doplňků. Přísný dozor policie včetně zastavení dopravy, zajišťuje pořádek a klidný průběh celé akce. Večeře se již stala tradicí a pořádá se vždy na jiném místě v Bari.

Do hotelu jsme se vracely italskou MHD, což byl zážitek opravdu nezapomenutelný a popis této „jízdy smrti“ by vydal na půl knihy.
Milovníkům adrenalinových zážitků lze vřele doporučit. Blízko hotelu jsme narazily na obří obchod EATALY, kde objevíte snad všechna italská jídla a potraviny, o kterých se vám jen snilo.

Celou prohlídku města jsme si náležitě užily a pak už nás čekalo několik vysněných dnů koupání, relaxování, večeře a další příjemné záležitosti na přilehlé, pěkně udržované pláži. Pokud se rozhodnete tohle starobylé italské město navštívit, budete jistě dlouho vzpomínat, stejně jako já a mé kamarádky.