Konferenční stolek patří k nezbytné výbavě každého obývacího pokoje. Vybíráte si nový? Pak dobře zvažte, podle čeho jej budete opravdu vybírat.

Dokonalý konferenční stolek si můžete vybrat snadno. Máte plno možností, držte se ale několika zásad!

Konferenční stolek patří do obývacího pokoje, před sedací soupravou či u křesla, prostě alespoň malý konferenční stolek musí být vždy. Položit si na něj můžeme dobrou knihu, ovladač od televize, časopisy, hrnek s čajem či kávou, menší občerstvení a větší konferenční stolky můžete i pěkně nazdobit menším i dekoracemi a svíčkami. Takový stolek dodává celému pokoji plnost a bez něj by prostě obývací pokoj nebyl celý, úplný, něco by v něm prostě chybělo. I když víme, že konferenční stolek je v domácnosti takřka nezbytností, ne vždy si umíme správně vybrat. Proto dodržujte několik zásad.

konferenční stolek se šuplíky

Ideální velikost existuje

Při výběru se většina z nás nechá unést jen vzhledem, barvou a samozřejmě celkovým designem konferenčního stolku, jen málokdo ale před nákupem vezme do rukou také metr a změří si místo okolo sedací soupravy, volný prostor, do kterého má být stolek umístěn. Na to ale buďte opatrní, je totiž nutné všechno přeměřit. Pozor na příliš velké, pevné a bytelné konferenční stolky, třeba z masivu, které jsou velmi oblíbené. S těmi se dost těžko manipuluje, musí mít své pevné místo, pokud pak nenecháte dostatek místa na procházení okolo stolku, nebo vám stolek bude zavazet při vstávání ze sedačky, bude to pro vás nepohodlné a časem i obtěžující. Řešením mohou být stolky, které se dají snadno přenést nebo i ty, které mají malá kolečka. S nimi můžete snadno manipulovat. Takové stolky, například malé kulaté, či s kolečky se nejvíce hodí do malých prostor.

malý konferenční stolek

Tvar i možnost uložení věcí

Konferenční stolky mají bezpochyby svou estetickou funkci, mají být tedy voleny tak, aby ladily s interiérem, hodily se barevně i stylem. Jenže mají nám i sloužit, tady jejich praktická funkce by neměla být opomíjená. Vhodný tvar ale i například možný úložný prostor, to všechno vás může zajímat. Konferenční stolek vám totiž může nabídnout i úložný prostor navíc, schovat pak můžete nejen věci, které potřebujete mít po ruce, když odpočíváte na gauči, ale i například dokumenty, cennosti nebo knihy. Konferenční stolek se šuplíky je vhodným řešením. Do šuplíků totiž můžete schovat hodně věcí. A to se určitě může hodit.

Konferenční stolky jsou důležitým prvkem v domácnosti. Vybírat můžete i ze zajímavých tvarů, barev a také se vyrábějí z nejrůznějších materiálů. Nezapomeňte na celkové sladění interiéru a nábytku, který již v bytě máte.