Někdy si lidé svůj domov, ve kterém pak žijí, tedy nějaký byt nebo dům, koupí. Jindy ho pak mohou třeba ale i zdědit, případně si ho pronajmout, a ojediněle se může stát i to, že jim ho prostě někdo, dejme tomu zaměstnavatel, dá k dispozici. A pak jsou mezi námi i ti, kdo se spoléhají na svoje síly a chtějí mít vše přesně takové, jaké si to představují, a ti pak mohou pojmout úmysl si svůj vlastní objekt postavit.

A jak se staví takový dům? Na začátku jde samozřejmě především o moře byrokracie. Nežijeme někde v pustině, kde je každému všechno jedno, a tak se musí prostě získat povolení ke stavbě na zvoleném https://flow.microsoft.com/cs-cz/galleries/public/templates/5f2b8f10457111e683299be09987ef75/p%25C5%2599elo%25C5%25BEen%25C3%25AD-a-odesl%25C3%25A1n%25C3%25AD-nov%25C3%25BDch-tweet%25C5%25AF-o-zvolen%25C3%25A9m-hashtagu-e-mailem/ místě, pak se tu musí zajistit projekt, povolení na to či ono… Bez toho to u nás prostě nejde.

dolar u zdi

A když je tu zdárně dosaženo všechno, čeho se dosáhnout mělo, může se začít stavět. Teď už je tedy potřeba jenom ten rozmanitý stavební materiál, plus nářadí a technika, bez nichž by se stavět nedalo nebo by to bylo nanejvýš obtížné. A někdy přijde vhod i pomoc řemeslníků.

Ovšem zatímco popsat to je snadné, s realizací už je to o hodně komplikovanější. A to nejen kvůli fyzické práci, jež se tu musí vynakládat, ale i kvůli penězům, které to stojí. Materiál potřebný ke stavbě je hodně drahý špás, co se řemeslníků týká, u těch také platí, že zadarmo ani kuře nehrabe, a tak musí stavitel svého domu sehnat vskutku hodně peněz. A když je zrovna nemá, může si je naštěstí aspoň půjčit.

balíčky dolarů

Taková nebankovní hypotéka na stavbu domu může v podobných případech přijít náramně vhod. Protože ji získá každý, kdo má aspoň nějaký příjem a nemovitost, kterou by se za tuto hypotéku ručilo, a tímto způsobem se dá sehnat rychle a výhodně klidně i hodně velká suma peněz, bez níž by se stavět nedalo.

Mnozí lidé tak dnes u nás bydlí i díky nebankovní hypotéce. Bez které by sice mohli svůj vlastní dům také chtít, ale jeho stavbu by těžko ufinancovali.