Prospěšné zdravotní účinky kořene řeřichy peruánské, která je spíše známá pod krátkým názvem maca horská, jsou známy již po stovky let. Tato exotická brukvovitá rostlina vyrůstá v Peru, konkrétně v hodně vysoké nadmořské výšce, v drsných a nevlídných podmínkách jihoamerických And. Jelikož je tamější vysokohorská půda bohatá na minerály sopečného původu, tak je tato rostlina odolná vůči mrazivým povětrnostním podmínkám Alp, jako jsou velmi nízké horské teploty, ledové vichry a prudké slunce na vrcholech Alp.

Peru Andy

Díky této své silné odolnosti vůči okolním podmínkám je možná maca horská, konkrétně její kořen, konzumována tamějšími domorodými indiány po celá staletí jako pokrm. A co víc, domorodí Peruánci používají macu horskou jako léčivý prostředek na podporu plodnosti, výdrže, vytrvalosti, síly, ale také k posílení libida a sexuální energie. Vzhledem připomíná kořen macy horské nám známý tuřín, řepovitá bulva může být bílá, či nažloutlá, ale může mít barvu i načervenalou, nebo nafialovělou. V našich specializovaných obchodech s potravinovými doplňky a super potravinami je možné si zakoupit pro naše užívání již zpracovaný, vysoce koncentrovaný extrakt z macy horské. Rozhodnete-li se pro potravinové doplňky z macy užívání Erectmax extraktu z kořene odolné rostliny vám dodá nejenom vitalitu a sexuální apetit, ale zároveň i mnoho vitamínů, minerálů a dalších přírodních, zdraví prospěšných látek, jako jsou například proteiny a antioxidanty.

Prášek v misce

Maca horská se řadí mezi jedny z nejoblíbenějších potravinových doplňků na našem trhu. Pravidelné macy užívání může napomoci i při léčbě chudokrevnosti, ztrátě životní energie, apatii a celkové tělesné slabosti. Ne nadarmo se mace horské říká také peruánský ženšen. Maca kořen v sobě obsahuje celkem třicet jedna rozličných důležitých minerálů pro naše tělo a jeho správnou funkci. Z vitamínů, které v maca kořeni najdeme, jsou to především vitamín C, E, a skupina vitamínů B.