Půjčovny automobilů a přívěsných vozíků prosperují díky zvýšené poptávce o tyto služby, a to i přesto, že se dle statistik v každé rodině vyskytuje alespoň jedno vozidlo. Největší zájem je o pronájmy dodávek o hmotnosti do 3,5 tuny, kde vystačíte s řidičským průkazem skupiny B.

večer na horách

Zimní dovolená s vypůjčenou dodávkou

O tranzitní dodávky je značný zájem nejen kvůli stěhování a převážení většího počtu břemen, ale také pro cestování na prodloužené víkendy nebo v rámci dovolené. Tato služba je natolik v oblibě, že na vrcholu letní sezóny bývají vozidla již zamluvena, a proto je vhodné se o rezervaci požadovaného termínu domluvit v předstihu několika týdnů.

Pro využití za účelem cestování však nejste limitováni ročním obdobím, vozidla jsou k dispozici celoročně a velkým hitem se v poslední době stává i pobyt na horách v rámci spřátelených rodin nebo party lidí, které spojuje stejná vášeň – lyžování.

lyžařské středisko

Vycestovat lze do vnitrozemí i do zahraničí, záleží vždy na dohodě s pronajímatelem vozu, v ceně je zajištěna dálniční známka pro ČR a nonstop asistenční služba. V zimě je situace o něco složitější ve smyslu jízdy za ztížených povětrnostních podmínek, bude nutné zajistit sněhové řetězy a další zimní výbavu, pokud to situace na silnici vyžaduje.

Cestování ve skupině lidí se shodnými zájmy jedním vozem z půjčovny dodávek Praha je výhodné i kvůli parkování, v zimě bývají parkovací místa omezená, někdy zasněžená a špatně upravená, a pokud se cestou vyskytne nějaký technický problém, alespoň je ve voze více osob, a ty si mohou navzájem vypomáhat a zároveň se vystřídat v řízení.

Nezapomínejte, že v horských střediscích bývá v zimě plno, vyplácí se včasná rezervace pobytu a také zajištění parkovacího místa a přístupové cesty. A pokud vám vyhovují tuzemské lyžařské podmínky, lyžařských areálů je v Česku více než dvě stovky. Stranou zájmu nezůstávají ani menší pohoří, jako jsou Orlické a Jizerské hory nebo Českomoravská vrchovina.