Máte před sebou stěhovací proceduru a uvažujete nad výběrem stěhovací firmy? Pak ovšem nezapomínejte, že některé úkony musíte zvládnout sami, i když se jedná o službu na klíč. Budete totiž muset dát stěhovákům na vědomí, kam se co na novém místě bude pokládat, jak bude rozmístěný nábytek, kam případně potřebujete nainstalovat bytové doplňky. Zároveň byste měli probrat své věci a zbavit se těch rozbitých či nepotřebných.

krabice při stěhování

Plánek – stěhování představuje náročný životní krok nejen tím, že musíte vše sbalit a někam převézt, nejobtížnější bývá spíše ten závěr – rozmístění věcí, nábytku, spotřebičů a všeho ostatního tak, abyste se cítili útulně, nikoli stísněně, a nepřipadali si jako ve skladišti, nebo někde, kde vám to jednoduše „nesedne“. Stěhovací firma vám vypomůže s tím základním, tj. s montáží nábytku a transportem, ale to už byste měli vědět, kam se co bude pokládat. Největší chaos vzniká ve chvíli, kdy se vás stěhováci ptají, kam položit tuhle skříň, a kam zrovna tuhle velkou krabici, nakonec se pak všechno ocitá na jednom místě, nebo tam, kde se vám to po následném zjištění zrovna nehodí.

otevřená krabice

Předcházejte zbytečnému stresu a vytvořte si plánek všech místností včetně rozměrů, každou z nich si namalujte na papír tužkou (nikoli do počítače) a zvažujte nad hrnkem kávy, kam se co umístí. Dobrý tip je vystřihnout z papíru půdorys spotřebičů a nábytku a do plánku je pak pokládat, abyste měli alespoň přibližnou představu. Pořád lepší, než tyto rošády provádět už „naostro“ přímo na místě.

Příležitost k vytřídění věcílevné stěhování Praha je skvělá příležitost, zbavit se všeho nepotřebného. Udělejte si čas na třídění, a co opravdu nepotřebujete, dejte stranou. Můžete někoho obdarovat, nebo zkusit bazarový prodej, a to, o co nebude zájem, předejte stěhovákům, aby to zavezli do sběrného dvora. Odvoz starého haraburdí je běžná pracovní činnost stěhovacích firem, odpadnou vám tím pádem zbytečné starosti.