Konzolový stolek není jen pouhou funkční dekorací, jak by se na první pohled mohlo zdát. Také nejsou již dávnou minulostí, přežitkem a zbytečným kusem nábytku. Své místo si konzolový stolek dokáže najít i v současném interiéru. Nejenom, že takový interiér ozvláštní, ale zároveň poslouží i jako praktická odkládací plocha. V současnosti jsou na trhu dostupné konzolové stolky jak v rozličných provedeních, tak i v různých stylech.
toaletní stolek antický

Historie konzolových stolků

Konzolový stolek, nebo i také přístěnný stolek je součástí vybavení interiérů již po několik staletí. Nejspíše se konzolové stolky začaly používat ve Francii, odkud se jejich obliba rozšířila do celé Evropy.
v  Byly zajímavou a fantastickou dekorací stěn v salónech bohatých měšťanů, neboť jejich nohy byly často zhotovené ze vzácných dřevin.
v  Navíc byly bohatě dekorovány ornamenty, a někdy byly též vyzdobené zlatem.
v  Deska konzolových stolků bývala, mimo již zmíněných vzácných dřevin, zhotovena často také ze skla.
v  Oblíbené potom byly desky mramorové, neboť nejen velmi atraktivně vypadaly, ale také se snadno udržovaly a celkově byly praktické.
v  Exkluzivní vzhled konzolových stolků umocňovaly ozdobné svícny, které se na ně umísťovaly.
pokoj pro hosty

Současné moderní konzolové stolky

V současnosti jsou vyráběny konzolové stolky v moderním provedení, a to i ve stylu industriálním. Konzolové stolky jsou vhodné na místa u stěn, která jsou volná a nevyužitá. Na místa v interiéru, kam se nevejde komoda ani žádný jiný nábytek. Právě na taková místa je konzolový stolek tou správnou volbou. Konzolové stolky jsou vhodné též do všech místností ve vašem domově, dokonce i na balkon.
v  Pokud si pořídíte tento stolek do obývacího pokoje, využijete jej pro umístění nejrůznějších dekorací, jako jsou obrázky, suvenýry z dovolených, anebo váz s květinami. Nezanedbatelná není ani možnost využití konzolového stolku jako malého domácího baru.