Produkt, nebo služba je základem každého obchodu, již odpradávna. A to, ať už se jedná o jakýkoliv druh obchodního styku. Spolu s tímto fenoménem se však přidala i druhá stránka věci: hamižnost. Ať jde o jakýkoliv obor, v každém případě je tu snaha o to, být tím nejlepším. Jak toho dosáhnout a jak se udržet na špici je obvykle otázkou firemní politiky. Je však důležité vědět, na kolik firemní politika ovlivňuje koncového zákazníka. Zdá se, že konkrétně v technologickém sektoru giganti jako například: Facebook, Google, Twitter a Reddit. zapomínají na tento balanc a přerůstají nejen za hranice států ale i za hranice ideologické.
internet ve světě

V USA jsou dle zákona o komunikacích vedena sociální a internetová tělesa vedena jako platformy. Což v důsledku znamená, že nejsou legálně zodpovědná za obsah, který poskytují, přičemž veškerá odpovědnost padá na uživatele, jemuž je tato služba poskytnuta. Ovšem postupné akce výše zmíněných technologických gigantů, tento obrázek značně pozměňují. Vše začalo rokem 2016, kdy se také konaly volby prezidenta v USA. Poražená strana demokratické kandidátky Hillary Clintonové, nařkla prezidenta Donalda Trumpa, coby pro ruského agenta a do teď je on a jeho spojován často spojován s ultra pravicí.

Z tohoto důvodu je spousta uživatelů nyní blokována za „ultra pravicové názory,“ včetně těch, kteří například o daných událostech informují. Jako například zakladatel a reportér společnosti Subverse a Tim Pool. Objevil se pojem „soukromá platforma“, který podle zastánců tohoto názoru dává platformám právo svůj obsah monitorovat a regulovat. Což samo o sobě odporuje zákonu, který dává jasné parametry, co pojem platforma znamená. V případě „soukromé platformy“, se však dle daného zákona jedná takzvaného  publishera, tedy soukromou entitu, která odpovídá za svůj obsah. Všechny zde uvedené příklady jsou vedeny jako platformy.
internetový zločin

Nedávno publicistický subjekt Project Veritas v sérii dokumentů odhalil snahu minimalizovat konzervativní pravicové názory. V dokumentu věnovaném společnosti Google, je tento problém rozebrán se zaměstnancem společnosti, který si přál zůstat anonymní. Od zveřejnění tohoto dokumentu, bylo toto video zablokováno společností Youtube a jeho konkurencí Vineo. V době publikace tohoto článku je video hostováno na Youtube kanálu republikánského senátora Tedda Cruze.  Reddit příznivců Donalda Trumpa, The Donald je v současné době v karanténě pro ultra pravicové názory, a to i přesto, že ultra pravicové názory jsou jedním z důvodů vyloučení moderátory komunity.       

Otázkou pak tedy potom zůstává, kde je tedy pravda? Skrývá se skutečně pod onou lavinou informací, které máme k dispozici? Nebo je snad pravda jen něčím, co je akceptovatelné pro veřejnost?  Odpovědět si však musí každý sám.