Klíčení semínek je hitem posledních let a zdaleka neslaví úspěchy jen u mladé generace, ale u všech lidí, které zajímá jejich jídelníček, chtějí se zdravě stravovat a zajímavě obohatit svou domácí kuchyni. Mladé klíčky rostlin totiž obsahují doslova výživový poklad. Najdete v nich dlouhou řadu látek prospěšných pro lidský organismus, a to v čerstvé, snadno stravitelné podobě. Ať už jde o vitamíny, minerály, enzymy, stopové prvky anebo jiné důležité látky, vy si je nyní můžete vypěstovat sami doma, a to skoro zadarmo.

klíčení

Když se chcete pustit do klíčení semínek, tak ten první krok, který byste měli udělat, je pořízení vhodné výbavy na pěstování výhonků. A nemusíte mít strach, jedná se o levnou kratochvíli, vlastně do ní nebudete muset investovat o mnoho více, než několik málo stovek korun, za které nakoupíte semínka a nádobu na jejich klíčení.
Ideální je, když při takové příležitosti navštívíte dobře zásobenou, speciální prodejnu https://www.nakliceno.cz/, kde najdete opravdu kvalitní nádoby na klíčení a osvědčená semínka té nejvyšší kvality. Na jednom místě můžete všechno snadno nakoupit na internetu, i když pro semena se můžete vydat klidně i do nejbližší kamenné prodejny s osivy. V takovém případě byste si však měli dobře rozmyslet svou volbu, abyste omylem nesáhli po chemicky ošetřeném materiálu, který by vám mohl způsobit otravu při konzumaci. Právě z tohoto důvodu se vyplatí nakupovat na místě, kde jsou k dispozici taková semena, která jsou určena speciálně pro pěstování mladých výhonků.

korejské jídlo

Následující postup je snadný: nechejte semínka přes noc ponořená ve vodě, až plně nabobtnají, poté vodu slijte a pravidelně je proplachujte, aby nevyschla. Na teplém a světlém místě začnou brzy klíčit a za pár dní můžete sklízet svou první velkou úrodu!

Na internetu najdete mnoho inspirace, jak s ní naložit v kuchyni, nicméně pokud preferujete rychlou a snadnou úpravu, můžete klíčky zhltnout jen tak.