Hodně lidí na světě vlastní automobil. K tomu, aby člověk mohl jezdit autem, tak musí zajišťovat správný technický stav vozidla, aby neohrozil sebe nebo okolí. Například mu musí fungovat světla, nesmí mít ostré hrany na autě atd. Je mnoho věcí, které se musí s vozidlem pravidelně opečovávat, měnit a kontrolovat. Pokud například kontrolujete stav provozních kapalin, tak se nezapomeňte podívat i na Vaše kola. Pneumatiky musí být správně nahuštěné. Pokud by nahuštění bylo špatně, tak když budete mít třeba pneumatiky málo nahuštěné, tak Vaše vozidlo bude mít větší spotřebu. Jestliže nechcete trávit čas na čerpací stanici, tak si kola budete muset dohustit doma. Jak na to?
domácí kompresor
Když si pořídíte kompresor, tak díky tomuto zařízení si můžete kola dohustit doma. Abyste věděli, na kolik nahustit pneumatiky, tak Vám stačí, abyste si otevřeli víčko nádrže. Na té bývá nejčastěji uvedeno, jak moc musíte pneu nahustit. Jestliže tuto hodnotu nenajdete na víčku od nádrže, tak se podívejte na práh u dveří. Zde by se měla nacházet samolepka s údaji, které když nenaleznete na víčku, tak byste je měli najít zde. Ke kompresoru je i přídavné zařízení, na kterém vidíte, jaký tlak je v pneumatikách. Podle tohoto zařízení se řiďte, abyste to s dofukováním moc nepřehnali nebo naopak, abyste neměli málo tlaku. Správný tlak v pneu zařizuje komfort Vám, Vašemu autu. Pokud byste však nechtěli investovat do kompresoru, tak si můžete zajet na některou z blízkých čerpacích stanic a u nich naleznete veliký kompresor, který je zadarmo a můžete si jej zapůjčit na jak dlouho budete potřebovat (na čerpací stanici).
utahování pneumatik
Na benzínkách často naleznete profi kompresory, které jsou vcelku velké. Rozhodně jsou to větší zařízení než ty, které si můžete pořídit domů. Ty, které byste si mohli pořídit domů jsou sice těžké, ale k tomu, abyste si kompresor mohli dovézt k autu, jsou na kompresoru kolečka, které Vám ulehčí práci s přesouváním. V létě jej můžete využít například k nafukování věcí do bazénu.